Lotus logo

Lotus Çevre Politikası

Atık batarya koleksiyonu ve geri dönüşüm ayrıntıları

Aracınızdaki bir pil ömrünün sonuna ulaştığında ve geri dönüştürülmesi gerekiyorsa, aşağıdaki gibi bir dizi seçeneğiniz vardır: Pil bir garajda değiştirilirse, eski pilinizi geri dönüşüme vermekten mutluluk duyabilirsiniz.

Alternatif olarak, yerel ikamet yerlerinden gelen çoğu türde ev çöpünü (araç pilleri dahil) ücretsiz olarak alacak yerel Sivil Hizmet Alanı / Geri Dönüşüm Merkezi'ni kullanabilirsiniz;

Waste Battery Symbol
  • Lotus Evora Sports Racer
  • Lotus Evora Sports Racer

Garajlar, ruhsatlı Yetkili Arıtma Tesisleri (araç sökücüler), metal geri dönüşüm şirketleri veya diğer atık giderme / arıtma şirketleri gibi çeşitli işletmeler, hurda metalin kalıntı değeri dikkate alınarak aküsünü ücretsiz olarak kabul etmekten memnuniyet duyacaklardır. Aşağıdaki web sitesi böyle bir yer bulmak için yararlı olabilir:www.recycle-more.co.uk

Elektrikli veya "melez" bir aracınız varsa, bu araçların üreticileri / ithalatçıları için, bu araçların güç sağlayan pilleri ile alakalı yardımcı olmak için özel yükümlülükler bulunmaktadır.

1 Ocak 2010'dan itibaren, hibrid / elektrikli araç pillerini Birleşik Krallık pazarına yerleştiren işletmelerin, bu pillerin arıtımını ve geri dönüştürülmesini düzenlemeleri zorunludur. Böyle bir piliniz varsa ve tavsiye almanız gerekiyorsa lütfen + (44) 1603 732193 numaralı telefondan bize ulaşın.

Birleşik Krallık'taki tüm pil üreticilerinin, pil toplamak / geri dönüşümünü artırmak ve otomotiv ve endüstriyel pillerin dolgu / yakılmasını tamamen yasaklaması için AB çapında bir girişim kapsamında Hükümete kayıtlı olmaları gerekiyor. Akü üreticisi kayıt numarası BPRN 00146'dır.

Ömrünü tamamlamış araç politikası

İngiltere'de ömrünü tamamlamış araç (ÖTA) Yönetmeliklerine uymak için Lotus Cars, CartakeBack.com Ltd'yi,yetkili olarak atadı. Lotus araçları, Yetkilendirilmiş Tedavi Tesislerine (YTT'ler) . Cartakeback ATF'leri son sahiplerine resmi bir DVLA İmha Sertifikası sunacak, araçların kirlenmesini önleyecek, yasa ve çevre açısından sağlıklı bir şekilde atılmasını sağlayacaktır.

Daha fazla bilgi edinmek veya size en yakın Yetkili Arıtma Tesisi'ni bulmak için, lütfen şu sayfadaki cartakeback web sitesini ziyaret edin:www.cartakeback.com.

Waste Battery Symbol