Lotus logo

LOTUS WORLD - Topluluk

Chapman, 1948 yılında hafif arabalar konusundaki yenilikçi fikirleriyle Lotus efsanesini yarattı. O zamandan beri Lotus markaya sadık kalmaya devam ediyor.

Bu alanı, aynı fikirde olan diğer Lotus taraftarlarıyla iletişim kurmanıza ve en değerli 'Lotus' anlarınızı paylaşma imkânı sağlamak için oluşturduk.

Siz değerli müşterilerimizi hikayelerinizden ve deneyimlerinizden fotoğraflar paylaşmaya davet ediyoruz.

Lotus Topluluğunun bir parçası olmaktan keyif alacağınızı ve tekrar topluluğumuza döneceğinizi umuyoruz.

FACEBOOK'TA LOTUS CARS

Hayranlarımızın zaman tünelinde ne olduğunu öğrenmek, diğer hayranlarımızla iletişim halinde olmak, en yeni hikayeleri takip etmek veya en iyi görüntüleri izlemek için mutlaka Facebook sayfamıza katılın .

Facebook'ta takip et >

TWITTER'DA LOTUS CARS

Bu günlerde Lotus'da çok şey var.

Yeni araba, yeni insanlar, yeni şeyler yapma yolları. Bu çok fazla haber sağlıyor. Gayri resmi, özlü ve sohbet tarzı heyecan istiyorsanız, Twitter'da Lotus'u takip etmeyi seveceksiniz. En son haberlerden haberdar olun ve hayranların bu konuda ne düşündüklerini duyun.

LOTUS FANLARININ NELER HAKKINDA KONUŞTUKLARINI BULUN >

Follow Group Lotus on Twitter

INDEPENDENT LOTUS ENTHUSIAST CLUBS

The Lotus Forums small logo

THE LOTUS FORUMS

The Lotus Forums is an independent site run by Lotus enthusiasts for Lotus enthusiasts.

FIND OUT MORE >

MLOC Logo

MLOC

Midlands Lotus Owners Club is a club run by its members for its members, with an active forum.

FIND OUT MORE >


Lotus Drivers Club

LOTUS DRIVERS CLUB

The "Friendly Lotus Club".  The origins of this club started in late 1976.  The club issues a quarterly magazine called "Chicane" and has a forum allowing members and enthusiasts to socialise online.

FIND OUT MORE >

SELOC Logo

SELOC

SELOC is an active club, both online and off, with a lively forum and regular events both in the UK and abroad.

FIND OUT MORE >


Lotus on Track, logo

LOTUS ON TRACK

The track day club run voluntarily and without profit, ensuring members get the events they want at the right price.  Lotus on Track is the largest track day club in Europe and has run track days at over 50 different circuits.

FIND OUT MORE >

LoTRDC, Lotus on Track Racing Drivers Club, logo

LoTRDC

LoTRDC is one of Europe's largest and most successful race clubs.  It organises five Lotus championships: Lotus Cup Europe, Lotus Cup UK – Supersport & Production, Lotus on Track Elise Trophy and the Lotus Cup UK Speed Championship.

FIND OUT MORE >


Lotus Portugal

CLUB LOTUS PORTUGAL

Founded in 1989, Club Lotus Portugal is a non-profit collective that works to increase the brand awareness, preserve the history of the brand and to provide help to all owners of Lotus cars in Portugal.

FIND OUT MORE >

Club Lotus Italia

CLUB LOTUS ITALIA

Founded in 2012 and driven by a deep passion for the iconic British brand Lotus; a non-profit organization open to all Lotus Enthusiasts in Italy. An extremely active club, you can join them for track days and driving tours around the world famous Italian lakes or the Tuscan countryside.

FIND OUT MORE >