Lotus logo

Lotus Felsefesi

Lotus bir öncüdür
Oyunu kurallarına göre oynamayız
Yeniden tanımlarız
Rakiplerimiz yetiştiğinde çizgiyi bir kez daha yükseltiriz
Lotus durmaz

Young Colin ChapmanŞirketin sekiz yıl boyunca, başarı sağlamasında anahtar rol oynamıştır. DNA'nın kökeninde Colin Chapman'ın hafif ağırlığı bulunmaktadır. "Basitleştirin, sonra hafiflik ekleyin" dedi. Bu onun felsefesiydi, 'minimalizm' modaya dönüşmeden önce.

"Güç eklemek ve ağırlığı çıkarmak sizi yol üzerinde daha hızlı yapar.

Genellikle Lotus, ürünlerinde en az parçayı kullanıyor. Yine de, kusursuz bir şekilde tasarlanmış olup, hafifliklerini koruyor ve güvenilir bir şekilde çalışıyorlar. Hafif mimari konusundaki uzmanlığımız bizi çevre dostu araç teknolojisinde lider yapmıştır.

Lotus Evora Sports RacerÇoğu sürücü ve mühendis olarak, en yetenekli ekipleri istihdam ediyoruz. Hâlâ ara sıra hız payı kısıtlamaları dahilinde, spor otomobillerimizi süslemek, sürmek ve eğlenceli olmasını sağlamak için zaman zaman Grand Prix'lere giriyoruz. Bunun dışında test pistlerine yönelip rakiplerimizi hızlı bir şekilde eleyebiliriz.

James Bond 007'i desteklememiz gerekmiyor çünkü her Lotus standart olarak heyecanlandırma ruhsatı alıyor. Mükemmellik için uzlaşmaz tavrımız, Lotus'u İngiliz markalarının en ilham veren markalarından biri haline getiren, vizyona dayalı bir marka yapıyor.

Lotus yoğun tutku, muazzam bireysellik, eğlenceli ve cesur kararlılık duygusunu temsil eden dünya çapında bir tecrübeye sahiptir. Yine de, iyi tanımlanmış bir performans ile sağlam bir şekilde şekillendirilmiş nihai hafifliğe ulaşma konusundaki başlıca amacımızı gözden kaçırmadık.

Bugün bile, ünlü "hafif laboratuvarımız", işimizin merkezinde, sadece en yeni nesil kompozit malzemeleri kullanarak daha hafif ve daha güçlü bileşenler kullanarak "hafif" leri yeniden tanımlıyor; sadece düşünce değil, pratikte de, Lotus hafif felsefesini sunmak için.