Lotus logo

Lotus Grup Hakkında

JEAN-MARC GALES

Jean-Marc Gales_CEO of Group Lotus plc

Jean-MarcGales 2014 yılında Group Lotus plc Baş İcra Sorumlusu olarak Lotus'a katıldı. Lüksemburglu olan Gales, yönetim alaında London Imperial College master ünvanına ve Mekanik Mühendisliği alanında da Karlsruhe Üniversitesi'nden master derecesine sahiptir..

Bilinen bir sektör lideri olan Gales, birçok otomobil üreticisinde önemli pozisyonlarda bulundu, bu pozisyonlar Citroen Otomobilleri ve Peugeot Otombilleri Başkanlığı ve Daimler AG, General Motors ve Volswagen AG gibi firmalarda birçok üst düzey pozisyonlarda bulundu. Ömrü boyu bir Lotus hayranı olan Jean-Marc Gales, babası ile Lotus bayisine gerçekleştirdikleri ziyareti sevgi ile hatırlamakta ve Lotus Elite'yi, 1974'de piyasaya çıkmıştır, çocukluğunun favori Lotus'u olarak adlandırmaktadır. 'Bir spr arabayı daha iyi yapmanın tek yolunun, onu daha hafif ve daha hızlı yapmak' olduğuna sıkı bir biçimde inanmaktadır.

LOTUS MARKASI

Kendine özgü ve eşi olmayan Lotus, saf bir sürüş terübesi sunmaya adanmış bir marka olarak tek başına durmaktadır. .

Konu safkan spor otomobillerin dizayn ve üretimine gelince diğer hiçbir marka daha iyi bir geçmişe sahip olduğunu iddia edemez, son 70 yılda, Lotus kurucusu Colin Chapman'ın değerlerine sadık kalmıştır. Onun hassas mühendislik ve otomotiv yenilikçiliğini uygulamak, ama son teknoloji ve gelimiş materyalleri kullanarak, bütün Lotus'ların güçlü ama aynı zamanda hafif ve sürüşünün muhteşem olmasını sağlamıştır.

Ana akım firmaları takip etmeyi umursamayan, Lotus'un alışılmadık yaklaşımı ve odağı, markanın arabaları gibi çevik, hızlı ve duyarlı olmasını sağlamıştır.

Group Lotus CEO'su Jean-Marc Gales firmanın mühendisliğe olan yaklaşımını en büyük gücü olarak görmektedir. "Biz diğer otomobil üreticilerini takip etmek konusunda kaygılı değiliz. İnovasyon yeni bir yaklaşım ile gelir ve biz bakmayı bırakmıyoruz. Colin Chapman'ın ünlü sözünde değindiği gibi 'güç eklemek sizi düzlüklerde hızlandırır, ağırlık çıkarmak sizi heryerde daha hızlı yapar' ve bu düşünce bizim DNA'mızın bir parçası halin geldi.

Her Lotus Firmann müendisliğe olan adanmışlığından, iyimserliğinden ve dizayn ve üetim sürecinin her aşamasındaki arıtmasından yararlanmaktadır.

Her Lotus Otomobili el üretimidir ve Hetel Norfolk'daki ünlü fabrikadan sadece yılda 2000 araç ayrılmaktadır. Mirası ile çok gurur duyan Lotus, Britanya ustalığını, üstün dizayn ile birleştirerek müşterilerine benzersiz bir tecrübe sağlamaktadır. En nihayetinde, bir Lotus'u anlamanın en iyi yolu onu kullanmaktır. Ancak ondan sonra Lotus'u dünyanın en iyi otomobil markalarından birisi yapan odaklanmayı ve hassasiyeti gerçekten anlayabilirsiniz.

Current RangeLOTUS CARS

Lotus dünyanın en çok saygı duyulan ve en yüksek performansa sahip spor otomobillerini yapmaktadır. Mihenk taşı Evora 400'ün yanı sıra, ikonik Elise, saygı değer Exige ve hiper otomobil 3-Elven, hepsi saf, canlandırıcı bir sürüş sağlamaktadır. Lotus yaklaşımı saf, seyreltilmemiş bir sürüş tecrübesi sunmaya devam etmekte ve son modeller Lotus'un "Işık haklıdır" yaklaşımını mükemmel bir şekilde yansıtmaktadır.

Sadece düz çizgi performansını artırmanın ötesinde, aracın boş ağarlığını düşürmek süspansiyonların doğru kalibrasyonunu sağlamaktadır. Bu daha keskin hakimiyet ve daha iyi kasa ve silindir kontrolü sağlamakta ancak bu kontrol sürüş konforu ve rahatlığı pahasına olmamaktadır. Genel ağırlık azaltılması, daha optimize bir ağırlık dağıtımını da mümkün kılmaktadır, bu aynı zamanda spor otomobilin hızlı viraj alırken ki duruş ve dengesine de önemli katkı sağlamaktadır.

Size Lotus Range'nin çeviklik ve hassasiyetini Hethel'deki ünlü test pistinde Lotus Sürüş Akademisi paketi ile tecrübe edebilirsiniz, Hethel üretim tesisleri fabrika turları da mevuttur.

Current Range 2012LOTUS MÜHENDİSLİĞİ

Kapsamlı ve çok yönlü danışmanlık servisleri ile dünyadaki birçok orjinal donanım sağlayıcısına ve 1. sınıf sağlayıcılara danışmanlık hizmeti veren Lotus mühendislik, uluslararası tanınmış bir otomobil mühendisliği danışmanlık kurumudur. İleri süren teknolojilere olan bağlılığı ile, hem Lotus otomobilleri hem de mühendislik müşterileri için hem Lotus Otomobilleri hem de Mühendislik müşterileri için Lotus Engineering, gelişmiş güç aktarma organı tasarımı ve validasyonu, hafif malzeme araştırması, binicilik ve taşıma gibi alanlarda araştırmalara öncülük eden global bir yüksek teknoloji şirketidir.

GRUP LOTUS MERKEZLERİ

Group Lotus plc, wholly owned subsidiary of DRB-HICOM, is based in Norfolk, UK.